Jak pozbyć się otyłości brzusznej?

Niezwykle powszechnym problemem dla osób w dojrzałym wieku jest nadwaga. To przypadłość, która w przypadku mężczyzn objawia się poprzez pojawienie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Otyłość brzuszna, czyli jak tyją Panowie?

W przypadku mężczyzn mówi się o tzw. otyłości brzusznej, czyli nadwadze w okolicy brzucha. Panowie tyją nieproporcjonalnie – tkanka tłuszczowa gromadzi się w jednym miejscu.

Niekiedy otyłość brzuszna może być określana jako brzuch piwny, choć w zasadzie z piciem piwa nie ma za wiele wspólnego.

Co powoduje nadwagę u dojrzałych mężczyzn?

Nadmierne tycie to problem powszechny, który u dojrzałych mężczyzn potęgowany jest również przez zwalniający metabolizm przy jednoczesnym wzroście apetytu. Taka sytuacja jest dla organizmu niemal wyrokiem na nadwagę.

Co więcej, im człowiek starszy tym mniej aktywny. A jak doskonale wiemy – prowadzenie siedzącego trybu życia w ogromnej mierze przyczynia się do występowania nadwagi.

Nadwaga w dojrzałym wieku – nie taka straszna jak ją malują?

Występowanie nadwagi w dojrzałym wieku wcale nie jest tak straszne. Co więcej – ze względu na przyczyny, odchudzanie może być wyjątkowo proste. Wszakże, wystarczy zadbać o dawkę ruchu i poprawę tempa metabolizmu. Nie jest konieczna radykalizacja nawyków żywieniowych.

Poprzez aktywność fizyczną rozumie się podejmowanie trudów treningu każdego dnia. Doskonałym sposobem na pozbycie się nadmiarów tkanki tłuszczowej są wszelkiego rodzaju ćwiczenia aerobowe.

Dieta musi być pełnowartościowa, a jej bilans odpowiadać generowanemu zapotrzebowaniu. Co oczywiste – jeśli prowadzimy siedzący tryb życia to musimy, albo go zmienić albo jeść mniej.

Kluczowym dla poprawy tempa metabolizmu może okazać się suplementacja. Stosowanie takich środków jak błonnik czy kwas chlorogenowy może wpłynąć na jakość i tempo pracy całego naszego układu trawiennego. Takie suplementy jak: Acai Berry, African Mango czy Zielony Jęczmień są gwarancją poprawy tempa metabolizmu.

Nasza propozycja: Zielony Jęczmień
Zielony jęczmień to suplement diety, którego popularność rośnie z dnia na dzień. Określany mianem prawdziwego „hitu” preparat dostępny jest także w Polsce.

Efektywność zielonego jęczmienia została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Według naukowców produkt ten nie tylko wspomaga procesy trawienne, ale także przyczynia się do ograniczenia apetytu, oczyszczenia organizmu z toksyn. Ponadto, posiada właściwości odkwaszające. Zielony jęczmień przedstawiany jest również jako doskonałe rozwiązanie na wzmocnienie odporności i poprawę samopoczucia.

Zielony jęczmień – czy faktycznie jest tak skuteczny?
Trudno polemizować z wynikami niezależnych badań. Ten preparat faktycznie jest swojego rodzaju przełomem jeśli chodzi o suplementy diet na odchudzanie.

Młody jęczmień może pochwalić się licznymi, pozytywnymi recenzjami i opiniami. Chwalą go nie tylko konsumenci, ale także lekarze, dietetycy oraz eksperci ds. żywienia. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Opinie nt. zielonego jęczmienia
Chcesz aby Twoja opinia znalazła się w tym miejscu? Napisz do nas, a my umieścimy ją w tym artykule. Mile widziane recenzje zawierające efekty udokumentowane zdjęciami.

Kalinka95 nadesłała:
Nie mam wątpliwości co do tego, że za redukcją 16 kg stoi zielony jęczmień. Do tej pory odchudzałam się tylko dietą i treningiem. Kiedy zaczęłam suplementować jęczmień, tempo wzrosło o 400%. Naprawdę to mega skuteczny środek, polecam!!!

Jacek612 nadesłał:
Cóż mogę powiedzieć, zielony jęczmień faktycznie działa. Może nie tak jak zapewnia producent (chudłem w tempie 3 kg na miesiąc, a nie 6-7kg), ale na pewno jest skuteczny. Wykorzystałem Green Barley Plus (terapia 3 miesięczna). Sukces – tak mogę określić swoje odchudzanie.

Sabina77 nadesłała:
Korzystałam z wielu różnych suplementów diet, jednak żaden nie był tak skuteczny jak zielony jęczmień. 19 kilogramów mniej w ciągu 4 miesięcy. Teraz jedynym problemem jest skóra, która na brzuchu. Nie mniej jednak nie narzekam…

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*